Агрономія

Відбудеться міжнародна конференція, присвячена впливу воєнних дій на ґрунти

Відбудеться міжнародна конференція, присвячена впливу воєнних дій на ґрунти

9 грудня відбудеться III конференція «Національний виклик: Деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», присвячена проблемі деградації ґрунтів та пошуку шляхів її вирішення в Україні. Цього року фокус обговорення зосереджений на деструктивному впливі активних воєнних дій на ґрунти.

Про це повідомляє пресслужба компанії БТУ-ЦЕНТР, яка спільно з ГС «Органічна Україна» є організаторами заходу.

Конференцію підтримує також проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства». Захід відбудеться у партнерстві з FAO, асоціацією «Українське ґрунтове партнерство», Global 100% RE Ukraine, МХП і Міжнародним інститутом бізнесу.

Конференція включатиме три секції – «Деградація ґрунтів: нові виклики та перспективи», «Сучасні методи визначення здоров’я ґрунту» та «Практичні кроки до відродження родючості ґрунтів». У фокусі обговорень проблеми, які Україні слід вирішувати вже зараз, способи визначення ступеня деградації ґрунту та його мікробіому, практичні інструменти оздоровлення у різних випадках деградації, інтеграція державних та міжнародних програм з відновлення родючості ґрунту.

Олена Корогод, президент ГС «Органічна Україна» зазначає, що планета втрачає щорічно 24 млрд тонн родючої землі, через що страждають більше 3 млрд людей. Є ризик, що до 2050 року 95% земної поверхні будуть складати деградовані ґрунти. За останні 130 років українські ґрунти вже втратили близько 30% гумусу, а рівень розораності сягає 53%, і є одним з найвищих в світі.

Проте з повномасштабним вторгненням російських військ до України постав ще один надзвичайний виклик – забруднення ґрунтів внаслідок бойових дій.   

«У зв’язку з активними воєнними діями після 24 лютого близько 182 880 м² забрудені шкідливими речовинами. За підрахунками ООН, Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. На розмінування доведеться витратити, у кращому випадку, від 5 до 7 років. Кожний вибух артилерійського снаряду – це низка токсичних сполук, що потрапляє в ґрунт. Розриви снарядів та мін призводять до миттєвого руйнування верхнього родючого шару ґрунту, який формувався протягом віків», – зазначає Світлана Корсун, виконавчий директор Інституту прикладної біотехнології БТУ-ЦЕНТР, д. с.-г. наук.      

Організатори запросили до обговорення представників держави, аграрного бізнесу, науки та освіти з метою привернути максимальну увагу суспільства до проблеми деградації ґрунтів.

«Це вже третя конференція з теми відновлення деградованих ґрунтів. Проте вперше ми зіткнулися з новим випробуванням – повномасштабним військовим вторгненням. Світ змінився і разом з ним змінюємося і ми. Але незмінними залишаються наші принципи: популяризація проблеми ґрунтів, синергія держави, науки, бізнесу та освіти, активна громадянська позиція. Наша мета – не лише привернути увагу до проблеми деградації ґрунтів, але й спільними зусиллями запропонувати конкретні кроки для її вирішення», – підкреслює канд. с.-г. наук, генеральний директор БТУ-ЦЕНТР та голова Комітету з відродження родючості ґрунтів ГС «Органічна Україна» Владислав Болоховський.

Конференція відбудеться online, потрібна попередня реєстрація. Більше деталей на сайті заходу: https://grunt.organicukraine.org.ua/