Агрономія

Вдосконалені біопрепарати сприяють формуванню сталого сільського господарства, – думка

Вдосконалені біопрепарати сприяють формуванню сталого сільського господарства, – думка

Інновації у сфері біотехнологій сприяють формуванню сталого сільського господарства, зводячи до мінімуму обробки хімічними речовинами, позитивно впливаючи на ріст і розвиток сільськогосподарських культур й екосистем загалом.

Про це пише кандидат економічних наук, директор ДП «МНТЦ “Агробіотех”» НАН та МОН України Андрій Литовченко у журналі The Ukrainian Farmer.

«Оскільки незворотні зміни клімату, поява нових хвороб і шкідників створюють усе нові й нові ризики, подальший розвиток і впровадження інноваційних біотехнологій мають життєво важливе значення для кожного фермера, економіки та продовольчої безпеки нашої країни, забезпечення людства продуктами рослинництва», – зазначає Андрій Литовченко.

Біостимулятори, зокрема, відіграють важливу роль у зміцненні імунітету рослин. Зменшення хвороб рослин і підвищення стійкості до шкідників, зокрема ґрунтових, і стресів відбувається внаслідок унікального явища – активізації заблокованих або послаблених генів стійкості та підсилення імунітету рослин.

Також біостимуляція сприяє відновленню біорізноманіття й родючості ґрунтів унаслідок збільшення кореневої системи рослин на 30–70%, активізації взаємодії з азотфіксувальними, фосфатмобілізативними бактеріями, симбіотичними грибами, водоростями.

Завдяки активізації в рослинах окислювально-відновлювальних ферментних систем, які підвищують деструкцію залишкових кількостей пестицидів і мікотоксинів, зменшується негативний вплив пестицидів і хімічних добрив на мікрофлору ґрунту.

Нагадаємо, обробка біопрепаратами позитивно впливає на швидкість нарощування листостеблової маси. Раніше повідомлялося, як застосування біопрепаратів впливає на різні показники агрофону та як біопрепарати впливають на якість зерна.