Агрономія

Вчений назвав найкращі попередники під озиму пшеницю в умовах Степу

В умовах Дніпропетровської області (П’ятихатський район) найбільш продуктивними попередниками під озиму пшеницю є кукурудза на зелений корм та горох на зерно, посіяні за полицевого обробітку ґрунту. 

Про це в коментарі AgroTimes розповів провідний науковий співробітник Ерастівської дослідної станції  ДУ Інститут зернових культур НААНУ Сергій Артеменко. 

«Досліджуючи вплив полицевого і безполицевого основного обробітку ґрунту під різні попередники на формування зернової продуктивності озимої пшениці, ми дійшли висновку, що у посівах озимої пшениці після кукурудзи на зелений корм та гороху на зерно, які мали короткий період вегетації та висівалися по оранці, густота продуктивного стеблостою була більшою на 5,2-18,7%, маса зерна з колоса – на 0,3-0,6 г, а вага 1000 зернин – на 6,7-7,3% порівняно з посівами пшениці, розміщених після кукурудзи на силос з більш тривалим періодом вегетації, де застосовували безполицевий обробіток ґрунту. Найбільшу урожайність зерна озимої пшениці (3,45 т/га) було одержано після кукурудзи на зелений корм, яку висівали по оранці, а найменшу продуктивність сформували посіви  після кукурудзи на силос (2,19 т/га) за чизельного обробітку», – зазначив науковець. 

За словами Сергія Артеменка, соя, як попередник під озиму пшеницю, виявилась кращою за кукурудзу на силос і наближалась до показників зернової продуктивності озимої пшениці, що йшла по гороху.

Читайте також:Яка технологія вирощування пшениці сприяє підвищенню класу зерна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!