Агрономія

Вчені визначили найбільш зимостійкі сорти озимої пшениці

Вчені визначили найбільш зимостійкі сорти озимої пшениці

Інститут зернових культур НААН провів дослідження сучасних сортів м’якої озимої пшениці щодо їх стійкості до погодних умов.

Загалом у робочому процесі було залучено близько 113 сортів як вітчизняної (переважна більшість), так й іноземної селекції. 

Згідно з дослідженнями, зимостійкість усіх сортів пшениці озимої виявилася достатньо доброю, чому сприяли погодні умови впродовж зимового періоду. Втрати рослин не перевищували 4-6%, що відповідало природній зрідженості посівів, яка зазвичай спостерігається протягом зимівлі озимини. 

Унаслідок інтенсивних опадів у червні 2017 року (особливо 27 червня), що супроводжувалися шквальним вітром і градом, окремі сорти пшениці озимої (Ветеран, Зиск, Снігурка, Спасівка, Злука, Подолянка, Богдана, Досконала, Оберіг Миронівський, Господиня, Зелений гай, Царичанка, Кармелюк, Левада) тією чи іншою мірою виявили схильність до вилягання, що надалі значно вплинуло на їхню продуктивність: недобір зерна, порівнюючи з найкращими сортами, становив 1,2-3 тонн/га. 

Водночас більшість згаданих сортів (із досвіду виробничої практики та попередніх досліджень) достатньо добре почувалися на полях після непарових попередників (стерньові колосові, соняшник тощо) за порівняно нижчого забезпечення поживними речовинами, що унеможливлювало вилягання посівів, але й не дозволяло отримати врожай вищий за 4,5-5 тонн/га. 

Найстійкішими до вилягання виявилися сорти Гілея, Малинівка, Золотоколоса, Фермерка, Альянс, Гордовита, Світанок Миронівський та ін. 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!