Вчені пояснили, як саме неонікотиноїди впливають на бджіл
Так само, як і людям, багатьом комахам для нормального функціонування потрібен повноцінний нічний сон, втім, він стає неможливим, якщо вони зазнали впливу неонікотиноїдних інсектицидів – найпоширенішої форми інсектицидів, що застосовуються у всьому світі.
Такого висновку дійшли вчені Брістольського університету, пише EurekAlert.
Так, дослідження показали, що ці інсектициди впливають на кількість сну бджіл та деяких інших комах, що може допомогти в розумінні того, чому запилювачі зникають з дикої природи.
«Неонікотиноїди, які ми перевірили, мали великий вплив на кількість сну мух і бджіл. Якщо комаха зазнала впливу інсектициду, його щоденні ритми поведінки були вибиті з нормального 24-годинного циклу дня і ночі», – пояснив доктор Кіа Тасман, науковий співробітник Брістольської школи фізіології, фармакології та неврології та провідний автор досліджень.
Дослідження дало змогу науковцям вивчити вплив пестицидів на мозок комах. Окрім виявлення того, що типові сільськогосподарські концентрації неонікотиноїдів впливають на пам’ять комах, дослідники також помітили зміни у їх внутрішньому годиннику.
За словами доктора Джеймса Ходжа, старшого автора дослідження, вміння комах «відчувати» час допомагає їм у пошуках їжі.
«Одна з причин, чому неонікотиноїди настільки шкідливі для бджіл, полягає в тому, що вони не дають їм спати належним чином, а потім мати змогу ізнатися, де в їхньому середовищі знайти їжу», – зауважив доктор Шон Рендс, співавтор дослідження.
Нагадаємо, британський уряд дозволив застосування неонікотиноїдів – «Грінпіс» занепокоєний. Як повідомлялося, французький уряд схвалює використання неонікотиноїдів виробниками цукрових буряків.