Вчені дослідили, які сорти м’якої озимої пшениці дають найвищу врожайність
Інститут зернових культур НААН провів дослідження продуктивності сучасних сортів м’якої озимої пшениці.
Загалом у робочому процесі було залучено близько 113 сортів як вітчизняної (переважна більшість), так й іноземної селекції.
Попередник – чорний пар. Строки сівби пшениці озимої – допустимо пізні для зони північного Степу, з 27 вересня по 2 жовтня. Норма висіву схожого насіння – 5 млн шт/га.
Фон мінерального живлення – N60P60K60. Підживлення посівів азотом у дозі 30 кг/га д. р. проводили по завершенні фази кущення рослин локальним способом.
Погодні умови впродовж усього часу досліджень були достатньо різноманітними як за температурним режимом, так і за кількістю опадів протягом вегетації пшениці озимої. Найсприятливішими погодні умови для вирощування пшениці озимої, що забезпечило одержання високих показників врожайності, спостерігали у 2016 та 2017 роках.
За результатами проведеної роботи, у 2016 році найкращими за врожайністю виявилися такі сорти пшениці озимої, занесені до Реєстру сортів рослин України, як Краснодарська 99 (8,7 тонн/га), Нива одеська (8,62 тонн/га), Злука (8,26 тонн/га), Розкішна (8,11 тонн/га), Снігурка (7,98 тонн/га), Васса (7,91 тонн/га), Литанівка (7,72 тонн/га), Овідій (7,7 тонн/га) та Досконала (7,7 тонн/га).
Урожайність інших сортів була дещо нижчою, але в умовах звітного року, як правило, була на достатньо високому рівні.
В умовах 2017 року більшість сортів пшениці озимої сформували порівняно високий урожай зерна, але дещо нижчий, ніж у 2016 році.
Результати досліджень показали, що сорти пшениці озимої Ліра одеська, Мудрість одеська, Наснага, Гурт, Малинівка, Сотниця, Марія, Запашна, Гром, Юнона, Сила, Балатон забезпечили врожай зерна на рівні 6,92-7,56 тонн/га.
Дещо нижчу врожайність (6,68-6,85 тонн/га) сформували сорти Епоха одеська, Благодарка одеська, Нива одеська, Золотоколоса, Кохана, Калим, Віта.
Додати коментар