Агрономія

В Україні активно зростає виробництво біопрепаратів, – експерт

В Україні активно зростає виробництво біопрепаратів і збільшення їх експорту. Це дає можливість активніше запроваджувати ефективну систему інтегрованого захисту рослин, нарощувати площі під біологічним землеробством.

Таку думку висловила Яна Погромська, науковий співробітник Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для підвищення рівня фунгіцидного захисту застосовують біологічні інокулянти. Їх застосовують для передпосівної обробки насіння різноманітних сільгоспкультур: зернових колосових, бобових, кукурудзи та соняшнику.

Існують також біологічні добрива, які застосовують для забезпечення культури доступними формами азоту, фосфору та калію, чим забезпечують розвиток природного імунітету рослин.

Біологічні деструктори рослинних решток сприяють інтенсифікації розкладання рослинних решток у ґрунті, пригніченню патогенної мікрофлори й оздоровленню ґрунту, також сприяють підсиленню фунгіцидного захисту рослин.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок мають відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та Доповненнями до нього.

Нагадаємо, застосування біопрепаратів покращує структуру ґрунту.