В «Агропродсервісі» розповіли, які сорти озимих дають високі врожаї
У портфелі ПАП «Агропродсервіс» (Тернопільська область) третина всіх сортів озимих зернових – селекції SAATEN-UNION. Серед них сорти озимої пшениці Гюстав, Леммі, Тобак та Чірон, а також озимий ячмінь Люсьєн.
Про це розповіла заступниця комерційного директора з насінництва компанії Любов Джурик, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Завдяки високій урожайності цих сортів будь-яке технологічне господарство Полісся чи Лісостепової зони здатне вести свій бізнес рентабельно, запевнила вона. Так, за три роки вирощування сорт Гюстав у насіннєвих і товарних посівах «Агропродсервісу» в середньому дав 82,8-91,8 ц/га. Сорт Тобак показував урожайність 87,7–-97,5 ц/га. Новинки Леммі та Чірон, висіяні торік уперше в насіннєві посіви, – 97,3 та 96,2 ц/га відповідно.
Зазначені сорти належать до середньоранньої – середньопізньої груп безостих пшениць, що мають високі хлібопекарські якості. У них висока зимостійкість (не нижча за 8 балів), стійкість до вилягання (до 9 балів), осипання (до 9 балів) та посухи (до 9 балів).
Стійкість до хвороб – ще одна сильна сторона цих сортів пшениці. Майже 9 балів вони отримали в результаті тестування на стійкість до фузаріозу колоса (окрім Тобака), бурої листкової іржі та борошнистої роси.
Утім, кожен сорт має певні особливості, зауважила Любов Джурик. Так, Гюстав можна вирощувати за напівінтенсивної технології, що досить актуально за нинішніх умов, він також витримує пізні строки збирання (висока стійкість до осипання).
Леммі має підвищену генетичну стійкість проти пошкоджень основними шкідниками та надзвичайно високі хлібопекарські якості зерна.
У Тобака – висока продуктивна кущистість. Для найвищої продуктивності рекомендовано ранні строки сівби, хоч сорт добре витримує і пізніші строки.
Чірон характеризується високими показниками врожайності та якості зерна, проте потребує повного мінерального живлення.
Як повідомлялося, у насіннєвих посівах озимого ячменю Люсьєн цього року «Агропродсервіс» отримав урожайність 77,2 ц/га.