Агрономія

У західних областях подекуди зупинена підготовка ґрунту під сівбу ріпаку

На початку серпня в Україні традиційно стартує сівба озимого ріпаку. Втім, на сьогодні у західних областях за відсутності достатньої кількості вологи в останній декаді липня та надмірній кількості опадів у перших числах серпня подекуди зупинена підготовка ґрунту під сівбу ріпаку, адже культура дуже вибаглива, особливо на старті.

Про це AgroTimes розповів заслужений працівник сільського господарства України, директор з інноваційних технологій в рослинництві «Аграрний Центр Innovation» Юрій Кулик.

«Терміни сівби мінімальні, і щоб отримати дружні сходи та повноцінне входження в перезимівлю, озимий ріпак повинен мати достатньо вологи на початкових фазах розвитку», – зазначив Юрій Кулик.

Крім того, за його словами, осіння система захисту повинна спрацювати на всі 100%: від ґрунтового гербіциду до регуляторів росту чи мікродобрив з бором.

«Стратегічно рентабельні  культури в сівозміні  завжди вимагають більш кропіткого підходу в роботі, тому сівба озимого ріпаку – це старт майбутнього врожаю», – додав фахівець.

Нагадаємо, ранні строки сівби озимого ріпаку можуть призвести до здорожчення технології.