Агрономія

За посушливих умов виникають проблеми з фосфорним живленням рослин кукурудзи

Як показали результати багаторічних досліджень, імовірність погіршення надходження фосфору в рослини кукурудзи зростає за підвищеного температурного фону на початкових етапах вегетації культури за нормального вмісту фосфатів у ґрунті.

Про це AgroTimes розповіла Яна Погромська, науковий співробітник ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.

Відомо, що поглинання фосфору пригнічується за низьких температур ґрунту, а зі зростанням температури збільшується інтенсивність дифузії й надходження фосфору в рослини. Втім, за підвищення температури зростає обсяг його фіксації в ґрунті. А за зростання температури з +5 до +35°С вміст водорозчинного фосфору може зменшуватись на 80% і більше.

«Уникнення або зменшення проявів порушення фосфорного живлення на високому температурному тлі спостерігається за застосування фосфорних добрив у складі основного мінерального удобрення. Позакореневе підживлення комплексним мікродобривом, що містить збалансований набір мікроелементів і сполуки фосфору і калію, також зменшує інтенсивність проявів температурного фосфорного дефіциту», – розповіла Яна Погромська.

Нагадаємо, Волинь лідирує за середньою врожайністю кукурудзи, а «Володимирське» має власну філософію технології вирощування культур. Раніше повідомлялося, як правильно розрахувати норму мінерального живлення культур.