Агрономія

Урожайність гібридів ріпаку у сприятливий рік вища, ніж сортів, – досвід

Одна з основних культур у СТОВ «Карат плюс» на Дніпропетровщині – ріпак. Ще донедавна в господарстві віддавали перевагу сортам вітчизняної селекції, але з огляду на вищу врожайність гібридного ріпаку нині перейшли на іноземні гібриди.

На цьому наголосив головний агроном компанії Юрій Пільник в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer

Вітчизняний сорт Чемпіон України також лишили у сівозміні. Його сіють трохи пізніше від гібридів – тоді в зиму вони входять в однаковій фазі, а щоб ріпаки не переросли, один раз доводиться присаджувати фунгіцидами.

«Щодо врожайності гібриди та сорти майже однакові в несприятливий рік, а в добрий рік гібриди показують вищу врожайність, – каже Юрій Пільник. – Щоправда, цього року врожай не дуже великий – 2,5-3,3 т/га, бо через осінню посуху сходи були зрідженими, половина рослин в зиму ввійшла недорозвинена».

За його словами, проблема сортів – більша схильність до осипання насіння, як порівняти з гібридами. Тому доводиться сорти «клеїти», хоч не завжди є така можливість.

Вирощують у «Карат плюс» і гібриди ріпаку власного виробництва F2 – з насіння F1, обов’ язково якісно їх доробивши й протруївши. Їх висівають у пізні строки. Урожайність гібрида F2 дещо нижча за F1, проте вища від сортового ріпаку.

Раніше повідомлялося, як у компанії «Карат плюс» на Дніпропетровщині зберігають ґрунтову вологу.