Агрономія

Як запобігти переростанню ріпаку восени, – досвід

Під час вирощування озимого ріпаку один із найбільших ризиків восени – його переростання, адже ріпак у зиму треба завести в оптимальну фазу з мінімальною висотою й облиствленістю, щоб не вимерз, не випав, не був сильно уражений хворобами. Бо велика листкова маса – шлях до хвороб.

Про це розповів Олександр Кірносов, головний агроном ТОВ «Сільгосптехніка Нова» (Київська обл.) в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Від переростання уберегти ріпак можна й вибором гібрида, втім, як показує практика, навіть рекомендовані для ранньої сівби гібриди, що повільніше розвиваються з осені, все одно можуть переростати. Ми ж даємо їм бор, щоб ріпак накопичив цукри і не було дуплистості, щоб рослина нормально перезимувала», – зазначив агроном.

Тому, за його словами, все одно треба присаджувати точку росту, щоб вона не витягувалася, була округлою, присадженою до ґрунту. Треба давати фунгіцид, інсектицид, додав фахівець.

«У виборі рістрегуляторів є два нюанси – оригінальні препарати й генерики. Ми багато пробували і перших, і других. Звісно, оригінал кращий – він чинить менше побічної дії на рослину. Тому Карамба Турбо кардинально відрізняється від генериків – буває, одне внесення заміняє два внесення генерика, наприклад, хлормеквату з тебуконазолом. Але кожен обирає для себе. Головне – правильно і своєчасно все зробити», – пояснив Олександр Кірносов.

За його словами, причини невдач бувають різними. Часто, наприклад, плутають симптоми: думають, що внесли хлормеквату багато, а то промився гербіцид. Може бути сукупність чинників – ріпак отримав гербіцидний стрес, а по ньому ще хлормекватом пройшлися чи Карамбою.

Ще частота обробок корелюється погодою, тим, чи затяжна і тепла осінь. Буває, й після Карамби треба ще давати тебуконазол. Але якщо зробити все правильно, й те, й те працює.

Раніше повідомлялося, як відкоригувати осіннє живлення ріпаку.