Агрономія

Умови для перезимівлі озимих у третій декаді лютого були задовільними

Умови для перезимівлі озимих у третій декаді лютого були задовільними

Третя декада лютого характеризувалася аномально теплою, як для цієї пори року погодою. У західних, південних та центральних областях температура повітря вдень підвищувалася до 18-200С тепла. Незначні опади у вигляді дощу локально спостерігалися майже на всій території країни.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.

Середня температура повітря знаходилася у межах від 4,0 до 9,7 0С тепла і була на 3,4-7,1 0С вище норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 9-20 0С тепла, мінімальна – у найхолодніші ночі у північних областях знижувалася до 1,0 0С морозу на решті території до 3,2-5,0 0С тепла.

Незначні опади у вигляді дощу спостерігалися локально. Так, за даними наукових установ НААН у Київській області протягом останнього тижня їх не було зовсім, сніговий покрив відсутній, грунт талий, температура ґрунту на глибині 5 см становить 4,7 0С. У Житомирській області їх кількість становила 5 мм. У Львівській області опади випали у кількості 0,5 мм. Грунт на полях залишається сильно зволоженим.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур у третій декаді лютого у цілому були задовільними. У рослин озимих культур тривають повільні вегетаційні процеси, які проявляються в основному у рості вторинної кореневої системи. На понижених ділянках рельєфу досі присутні блюдця з водою.

Нагадаємо, аномально тепла погода лютого позитивно впливає на озимі пізніх строків сівби.