Агрономія
Головне:
Агрономія

Українські сорти озимих зернових добре відреагували на затяжну весну, – фермер

Цього року у ФГ «Ай-Петрі» на Запоріжжі озимі ячмінь та пшениця українських сортів якнайкраще відреагували на затяжну весну і почали колоситися в оптимальні терміни: озимий ячмінь викинув колос 11-12 травня, а пшениця заколоситься з дня на день. Стан озимих зернових у господарстві наразі добрий.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Ай-Петрі» Олександр Мовчан.

За його словами, стан озимих у господарстві був добрий з самого початку, коли вдалося вчасно отримати сходи завдяки опадам. Взимку на полях було достатньо снігового покриву, а весняні заморозки були незначні, що дає підстави сподіватися на непоганий урожай.

«Торік у нас було п’ять хвиль заморозків, при чому остання була в третій декаді травня, так що багато озимих довелося пересівати. Цьогоріч у травні був слабкий заморозок лише в низинах, тому озимі практично не постраждали», – зазначив Олександр Мовчан.

Він також зауважив, що в господарстві спочатку вирощували вітчизняні сорти пшениці, потім перейшли на сорти канадської та німецької селекції, а після кількох років їх вирощування повернулися знову до вітчизняних.

«Як показує досвід, українські сорти більше підходять для наших умов господарювання», – додав фермер.     

Нагадаємо, опади зумовили розвиток хвороб озимих і ярих зернових.

Журнали