Агрономія

Опади зумовили розвиток хвороб озимих і ярих зернових

У західних, подекуди південних та центральних областях за випадання опадів відмічено активний розвиток хвороб озимих і ярих зернових культур, зокрема, борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу, сітчастої, смугастої та темно-бурої плямистостей, якими охоплено 2-20% рослин на 14-75% обстежених площ.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Осередково у загущених посівах Київської області борошнистою росою охоплено до 35% рослин озимої пшениці в слабкому ступені.

У Закарпатській, Чернігівській області в посівах вівса червоно-бурою плямистістю уражено 0,5 – 2% рослин. У Рівненській області піренофорозом охоплено до 10% рослини озимих культур. Кореневими гнилями уражено 2-11% рослин озимих та 1-3% ярих культур.

«Для оздоровлення рослин озимої пшениці в кінці фази виходу в трубку (поява прапорцевого листка) – початок формування зернівки повсюди проти вищевказаних хвороб посіви обприскують дозволеними до використання фунгіцидами. Високопродуктивні посіви доцільно оздоровлювати за наявності хвороб (1% інтенсивності ураження рослин плямистостями, 3-5% септоріозу листя та піренофорозу) та сприятливих для розвитку хвороб погодних умов і тривалих рос», – ідетья в повідомленні.

Раніше також повідомлялося, що погода зумовила розвиток хвороб озимих та ярих зернових культур