Агрономія

Учені навели основні тенденції зміни кількості опадів за вегетаційний період

Найменша кількість опадів у середньому випадає на початку та в кінці вегетаційного періоду сільськогосподарських культур. За наближення до середини кількість опадів зростає, сягаючи максимуму в липні — 71,4 мм.

Про це свідчить дані динаміки атмосферних опадів за 2007-2018 роки, складеної за результатами багаторічних даних метеопосту Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН (масив «Чемерне», Рівненська обл.), пише журнал The Ukrainian Farmer.

«За період досліджень упродовж 12 років найбільший дефіцит опадів спостерігався в перший і останній місяці вегетаційного періоду: в середньому на 44–45% менше від стандартної кліматичної норми, а в червні — на 35%», — повідомив Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції.

Загалом за вегетаційний період кількість опадів коливалася від 201 до 472 мм (CV = 28%) за середнього значення 329,3 мм, що на 17,7% менше від стандартної кліматичної норми.

Рис. 1. Помісячний хід опадів і температур упродовж вегетаційного періоду в умовах осушуваного торфово-болотного масиву «Чемерне» (2007–2018)

Також слід зазначити, що, порівнюючи з нормою, режим максимальної кількості опадів змістився з червня на липень.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!