Учені виявили, що гербіциди ефективніші на світанку
Дослідники Бристольського університету (Велика Британія) разом із компанією Syngenta виявили, що рослини мають циркадні ритми і чутливі до різних препаратів у різний час доби, зокрема до гербіцидів на основі гліфосату — на світанку.
Про це повідомляє New Atlas.
Видання зазначає, що вчені у лабораторних тестах вони вирощували партії бур’яну Різушку Таля (Arabidopsis thaliana) у 24-годинному циклі світла і темряви, імітуючи схід і захід сонця. Комерційний гербіцид з діючим інгредієнтом гліфосатом застосовували для різних груп рослин у різних точках цього циклу.
Було встановлено, що при застосуванні на світанку гліфосат найбільш легко засвоювався рослинами. Як наслідок, у той час доби гербіцид мав найбільш виражений ефект як при знищенні існуючої рослинної тканини, так і уповільнення подальшого зростання. Для того, щоб мати той самий ефект у різний час, його потрібно було застосувати більше.
«Це дослідження, що підтверджує концепцію, дозволяє припустити, що в майбутньому ми зможемо вдосконалити використання деяких хімічних речовин, які використовуються в сільському господарстві, скориставшись біологічним годинником у рослинах», —сказав керівник дослідження доктор Ентоні Додд. «Підходи такого типу, поєднуючи біотехнології з точним землеробством, можуть забезпечити економічну та екологічну користь».
Читайте також:На картоплі пестициди ефективніше працювали з рістрегуляторами
Додати коментар