Агрономія

У Швейцарії питання повної заборони пестицидів винесли на референдум

13 червня у Швейцарії відбудеться референдум, на який, зокрема, винесено питання повної заборони використання пестицидів та антибіотиків, що використовуються у сільському господарстві, пише THE LOCAL.

Ініціатива «За Швейцарію без синтетичних пестицидів» вимагає заборони на ці продукти у сільському господарстві, у державній сфері, а також стосуватиметься імпорту продуктів з-за кордону.

В ініціативі йдеться також про вимогу субсидувати на державному рівні лише ті сільгосппідприємства, що не завдають шкоди навколишньому середовищу та не забруднюють питну воду.

Якщо за відповідну пропозицію проголосують більшість громадян, Швейцарія стане першою країною у світі, яка повністю заборонить синтетичні пестициди.

Прихильники такої ініціативи прагнуть заборонити синтетичні пестициди й хімікати не лише для сільського господарства, а й для громадських зелених насаджень, приватних садів і навіть для знищення бур’янів на залізничних коліях.

Ініціатива під назвою «За Швейцарію, вільну від синтетичних пестицидів» також забороняє імпорт продуктів харчування, виготовлених із синтетичними пестицидами, щоб не поставити швейцарських фермерів у невигідне становище.

Нагадаємо, як показало дослідження, мільйони людей п’ють воду із залишками пестицидів. Як повідомлялося, один зі штатів США має намір повністю заборонити використання хлорпірифосу до 2023 року, а ЄС має намір до 2030 року вдвічі скоротити використання пестицидів.