У HarvEast аргументували збільшення площ під посівами озимого гороху
Компанія HarvEast відводить значну посівні площі під озимий горох, оскільки має вагомі аргументи на користь вирощування цієї культури.
На цьому наголосив Євген Казєєв, директор з рослинництва компанії HarvEast, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Ми підбирали третю культуру у сівозміну на свої поля, розташовані на Донеччині. Адже сівозміна «соняшник — пшениця — соняшник — пениця» дає велике навантаження на ґрунт, оскільки в тій зоні ми вирощуємо соняшник здебільшого за технологією Євролайтинг», — розповів він.
Препарати, які застосовуються за цієї технології, добре діють проти бур’янів, але мають тривалий період розкладання. Тому, посіяна після соняшнику озима пшениця відстає у розвитку. Якщо ротація відбувається через рік і «промивочний» режим надто короткий, то можна взагалі втратити посіви пшениці.
Натомість озимий горох абсолютно нормально реагує на ці речовини. Розмістивши його після соняшнику і перед озимою пшеницею, компанія отримала науково обґрунтовану трипільну сівозміну та збагачує ґрунт азотом.
Другий важливий аргумент — озимий горох максимально «ловить» вологу у ґрунті, формує урожай у травні, коли температура не досягла свого піку, на відміну від ярого гороху, який в умовах Степу вигорає. Експерименти HarvEast впродовж кількох років показали, що урожайність озимого гороху втричі вища у порівнянні з його ярим родичем.
Ще однієї перевагою гороху є скорочення залежності від добрив. Ця рослина фіксує атмосферний азот з повітря, перетворює його в мікоризи: близько 60% органічного азоту споживає сама рослина, а 40% залишається у ґрунті для наступної культури. У перерахунку на кілограми, компанія отримує на гектар близько 60 кг в діючій речовині азоту, що рівнозначно близько 180 кг аміачної селітри.