Агрономія
Головне:
Агрономія

Зволоженість ґрунту в господарстві «Перше травня» на Херсонщині найвища після пару

У СТОВ «Перше травня», що на Херсонщині, завершують підживлення озимих, що наразі перебувають у доброму стані. А найвищий рівень зволоженості ґрунту фіксують на полях, де попередником був пар.

Про це AgroTimes розповів директор СТОВ «Перше травня» (Херсонська обл.) Сергій Косюк.

«Ми сіяли озимі пшеницю, ріпак, ячмінь. Поки що всі посіви в доброму стані, при чому тривоги не викликають ні ранні, ні пізні посіви. За останніми даними, які ми отримали на початку лютого, на паровій пшениці рівень зволоженості становить 144 мм в метрі ґрунту», – зазначає директор господарства.

За його словами, наразі на їхніх угіддях завершується підживлення озимих. Зокрема, на рівних площах уже підживили посіви, а на пагорбах досі остерігалися через нестабільність погодних умов, що могло спричинити стікання добрив.

«Ми підживлювали всі культури аміачною селітрою і сульфатом амонію, але в різних дозах, залежно від рівня запланованої продуктивності та попередника. Сульфат амонію вносили ще до снігів, до Нового року, а селітру вносимо нині. У нас на Півдні сніг і мороз – це не дуже часті явища, тому як тільки є змога – заходимо на поле і підживлюємо», – додає Сергій Косюк.

Нагадаємо, зволоженість ґрунту на півдні Запоріжжя залишається недостатньою.