Агрономія
Головне:
Агрономія

У господарстві на Сумщині започаткували нову практику внесення осіннього гербіциду

У господарстві на Сумщині започаткували нову практику внесення осіннього гербіциду

У господарстві «Талісман Агро», що на Сумщині, зміни клімату поки не заважають збирати врожаї вище запланованих, втім, технологію виробництва все ж коригують, щоб бути озброєними перед подальшими погодними й кліматичними викликами та отримувати високі врожаї за будь-яких умов.

Про це Agro Times розповів власник господарства «Талісман Агро» Дмитро Лощаков.

«У 2020 році в нашій зоні показники врожайності були вищі за середні, вологи було достатньо, і за рахунок високих цін наше господарство закрило рік з дуже високими показниками. Проте холодна весна дещо завадила роботі з гербіцидами, тому ми започаткували нову практику – нанесення на озиму пшеницю осіннього гербіциду, аби весною, якщо буде така ж ситуація, у нас поле вже було чисте», – зазначив власник господарства.

Він також зауважив, що для «Талісман Агро» найбільш прибутковими культурами в 2020 році стали пшениця, кукурудза та соняшник. Однак, це не вплине на посівну площу під ними, оскільки у господарстві стабільно витримують сівозміну, не керуючись ціновими стрибками.

«Цього року ми додаємо в сівозміну лише ріпак, тому що він є хорошим попередником під пшеницю. Ми стараємося восени засіяти велику частину своєї землі. Але якщо сіяти пшеницю по соняшнику, то виходить недобір врожаю. Тому ввели ріпак», – додав Дмитро Лощаков.

За його словами, наразі зміни клімату ще не дуже відчутні у їхньому регіоні. Вологи з кожним роком все менше, але поки вистачає для того, щоб працювали сухі добрива, у рідких ще великої потреби немає.

Нагадаємо, у посушливий рік боронування ефективно доповнить систему захисту посівів від бур’янів. Раніше повідомлялося, чи можна вносити гербіціди під час дощу.