Агрономія
Головне:
Агрономія

Структуру супіщаних ґрунтів покращує внесення органічних добрив

«Бідні» ґрунти, зокрема, піщані та супіщані, мають погану аерацію та сприйнятливі до різких перепадів температури. Проте їх структуру можна покращити за допомогою агротехнічних заходів.

Про це розповіли фахівці компанії «Євраліс Семенс Україна» під час конференції  «Вмикаємо сезон. Північний регіон».

«Піщані ґрунти легко втрачають добрива, вони вимиваються і переходять в нижні шари. Уникнути цього можна різними методами. Головне почати з правильної сівби, тому що вона є основою», – зазначають у компанії.

Разом з тим відзначають, що проблема супіщаних ґрунтів полягає в тому, що вони легко охолоджуються та швидко набирають температуру.

Так само швидко вони скидають вологу. Тому для супіщаних ґрунтів головне, щоб глибина загортання була близько 6-8 см. Щоб на них затримати вологу та поживні речовини, краще застосовувати внесення органічних добрив, оскільки з часом вони покращують фізико-механічну структуру ґрунту. Це також доцільно, тому що такі ґрунти в більшості випадків мало гумусні.

Нагадаємо, що завдяки дигестату врожайність зернових можна підвищити на 10%, а норма внесення вермикомпосту приблизно втричі менша за звичайний компост. Як повідомлялося, МХП використовує 10% усього обсягу органічних добрив в Україні, а