Агрономія
Головне:
Агрономія

МХП використовує 10% усього обсягу органічних добрив в Україні

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Компанія МХП з початку свого заснування вже протягом 15 років використовує органічні добрива для живлення рослин. Зокрема, застосовують три системи: мінеральну, органічну та органо-мінеральну (найефективніша у компанії).

Про це розповів керівник агрономічного відділу МХП Віктор Марценюк.

«Ця система сформувалась із накопичення органіки спочатку із тваринницьких комплексів, а потім і з птахофабрик. Загальний об’єм органічних добрив, які використовуємо протягом року – це близько 1 млн тонн, що становить приблизно 10% від загальних обсягів внесених органічних добрив за останні роки в Україні. Так, ми маємо десь до 3 тонн щорічного внесення добрив на 1 га, а 1 тонна гною – це близько 50 кг гумусу, що може утворитися в результаті», – зазначив фахівець.

Відтак, серед позитивних результатів застосування органічних добрив у МПХ відзначають: зменшення норми внесення у 2-3 рази через високу концентрацію органічних добрив, зниження логістичних витрат, зменшення пестицидного агрохімічного навантаження на ґрунти, покращення водного та повітряного режимів ґрунту, позитивний баланс реакції ґрунтового розчину.

«Завдяки органічному живленню ми не постраждали від обмеженого доступу до азотних добрив на ринку Росії і Білорусії та подорожчання фосфорно-калійних елементів. До того ж при однакових затратах на мінеральну та органо-мінеральну системи живлення, різниця в урожайності складає 0,5-1 т/га на користь останньої. Крім цього, ми спостерігаємо підвищення класності зерна», – додає Віктор Марценюк.

Нагадаємо, МХП вдосконалює процес компостування. А норма внесення вермикомпосту приблизно втричі менша за звичайний компост.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ