Агрономія

Способи сівби нуту впливають на рівень урожайності його зерна, — дослідження

Способи сівби рослин нуту значно впливають на рівень урожайності його зерна. В середньому за умов вирощування у посушливій зоні Південного Степу сівба із шириною міжрядь 15 см у порівнянні з широкорядними посівами зменшує врожайність сорту Розанна на 0,03 т/га, сорту Тріумф — на 0,06 т/га, сорту Пам’ять і Буджак — на 0,07 та 0,11 т/га відповідно.

Такі узагальнюючі врожайні дані за три роки досліджень на Миколаївській Дослідній станції Інституту зрошувального землеробства НААН України повідомила Лариса Андрійченко, вчений секретар, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Об’єктом дослідження були сорти нуту: середньозерні — Розанна та Пам’ять, великозерні — Тріумф і Буджак.

Максимальну врожайність зерна (1,51 т/га) було отримано в широкорядних посівах культури, в середньому по всіх сортах. До цього ж приріст урожаю становив 0,06 т/га, або 4%, порівнюючи зі звичайною рядковою сівбою.

«Вища врожайність нуту у цьому варіанті характеризується, насамперед, оптимальним просторовим і кількісним розміщенням рослин на одиниці площі», — зазначила Лариса Андрійченко.

Найбільша врожайність культури спостерігалася за широкорядного способу сівби та залежала від сорту. Максимальною продуктивністю характеризувався сорт Буджак — за сівби із шириною міжрядь 45 см він формував урожай зерна на рівні 1,64 т/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!