Агрономія

Визначено сорт нуту, що дає стабільний урожай у посушливих умовах

У посушливій зоні Південного Степу найстабільніший урожай протягом контрастних за вологозабезпеченістю років мав сорт Буджак — у середньому — 1,59 т/га, що на 5–15% більше, як порівняти із сортами Розанна, Пам’ять і Тріумф.

Такі узагальнюючі врожайні дані за три роки досліджень на Миколаївській Дослідній станції Інституту зрошувального землеробства НААН України повідомила Лариса Андрійченко, вчений секретар, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Об’єктом дослідження були сорти нуту: середньозерні — Розанна, Пам’ять, великозерні — Тріумф, Буджак.

Сорт Пам’ять також показав добру посухостійкість: середня за три роки врожайність — 1,45 т/га.

«Сорт Розанна показав в умовах Південного Степу найнижчий рівень урожаю — 1,38 т/га, — зазначила Лариса Андрійченко. — Однак найменша різниця між максимальною й мінімальною врожайністю, що свідчить про вищу стресостійкість сорту та ширшу його адаптивну здатність, саме спостерігалася по цьому сорту».

Так, у сорту Розанна розмах урожайності був найменшим серед досліджуваних сортів (0,37 т/га, або 30%). Отже, цей сорт мав низьку, але стабільну врожайність зерна незалежно від погодних умов років вирощування.

Нові сорти нуту за сприятливих погодних умов і належної агротехніки забезпечують у незрошуваних умовах Степу врожайність на рівні 1,5–4,2 т/га, за екстремальних умов вирощування (посуха) — до 0,7–1,0 т/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!