Агрономія

СПК «Дружба» застосовує оранку на Півдні й отримує позитивні результати

У СПК «Дружба», що обробляє в Одеській області близько 7 тис. га, практикують різний обробіток ґрунту, залежно від вирощуваних культур. 

Про це AgroTimes розповів Георгій Кирилов, головний агроном СПК «Дружба».

«До речі, такий підхід в окрузі крім нас ніхто не застосовує, – зазначив пан Георгій. – Ба, більше: сусіди не розуміють, навіщо ми це робимо, хоча у заліку бачать, що ми отримуємо кращі результати, а значить, робили все вірно».

Під озимі ячмінь і пшеницю у підприємстві проводять дискування та культивацію, після того сіють.

Під ріпак, соняшник і кукурудзу – обов’язково оранка з подальшою культивацією, вирівнюванням і ущільненням ґрунту для перешкоджання втрат вологи.

«У всіх підручниках написано, що в умовах засухи не треба орати, але ми це робимо і маємо позитивний результат – ще не було такого, щоб ріпак не зійшов або посіви були зріджені, або вимерз, – розповів Георгій Кирилов. – Але важливо кожну операцію робити якісно і вчасно».

Також раз на три роки на окремих полях проводять глибоке розпушування під соняшник для покращення аерації, вологопроникнення та вологозабезпечення ґрунту.

Агроном додав, що у регіоні часто застосовують Strip-till, але ця технологія потребує суттєвого фінансового вкладення у придбання новітньої техніки.

Нагадаємо, оранка підвищує урожайність соняшнику за вирощування на поливі. Раніше повідомлялося, як визначити потребу в оранці за вирощування кукурудзи.