Агрономія
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Агрономія

Спалахи чисельності хлібних жуків залежать від абіотичних чинників

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Абіотичні чинники — температура, опади й зволоженість ґрунту — відіграють надзвичайно важливу роль у багаторічній динаміці чисельності хлібних жуків. Спалахи їх чисельності й шкідливості імаго значною мірою залежать саме від періодичної зміни екологічних умов, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У ході осінніх розкопок науковці виявили, що чисельність личинок хлібних жуків на виробничих полях після озимини (попередника цукрових буряків) була однаковою, а на полях безпосередньо самих цукрових буряків сильно змінювалася. Така ситуація зумовлена тільки погодними умовами вегетаційного періоду, бо майже однакова чисельність личинок (4,5–5 екз./м²) на попереднику — озимій пшениці не могла значно вплинути на їх кількість в умовах бурякового поля личинками старшого віку.

Таким чином, чисельність личинок на буряковому полі була не лише тісно пов’язана з чисельністю імаго, а й з метеорологічними умовами критичних періодів їх розвитку. Помірно теплі й достатньо зволожені липень і серпень — і чисельність личинок восени на буряковому полі становила 28 екз./м². За умов посушливого липня й вихідної чисельності жуків 3 екз./м² — всього 12 екз./м², недостатньо зволоженого липня й серпня — 1,2 екз./м².

Дізнайтесь більше про ефективні схеми захисту сільськогосподарських культур на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!