Агрономія
Головне:
Агрономія

На Запоріжжі є осередки високої чисельності личинок пшеничного комарика

На озимому ячменю у Запорізькій області виявлено осередки високої чисельності личинок пшеничного комарика (жовта злакова галиця), яким заселено 75-100% рослин за чисельності 3-5 екз. на колос.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Загалом на всій території України у посівах зернових колосових культур триває живленя, яйцекладка та відродження личинок клопа шкідливої черепашки, за чисельності імаго 0,2-2, личинок 0,2 макс. до 4 екз. на кв.м. в осередках Дніпропетровської, Запорізької та Луганської областей. 

Фітофагом в середньому пошкоджено 1-6% рослин. За даними державних фітосанітарних інспекторів віковий склад личинок становить: І вік – 25%, ІІ вік – 48%, ІІІ-27%.

Колоскам зернових культур також завдають шкоди хлібні жуки та жужелиця (чисельністю 0,2-1, в осередках до 3 екз. на кв.м, які пошкодили  1-3% колосків), злакова попелиця (заселено 4-26, макс. 35% рослин), пшеничний трипс (заселено 3-15% рослин за чисельності 1-10, макс. 15-30 (Донецька, Запорізька обл.) екз. на колос.

«Захисні заходи за порогової чисельності личинок клопа шкідливої черепашки та вищевказаних фітофагів приймаються диференційовано до кожного поля», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, відродження личинок хлібних клопів розпочалося на Київщині.

Журнали