Агрономія

Смугова технологія ґрунтообробітку допомагає оптимізувати собівартість агровиробництва

Смугова технологія ґрунтообробітку допомагає оптимізувати собівартість агровиробництва

Одна машина MZURI здатна замінити цілий парк сільгосптехніки. Про досвід агрофірми «Прогрес», що господарює в зоні ризикового землеробства у Запорізькій області, розповідає AgroTimes.

За словами керівника і власника господарства Сергія Прилуцького, техніка добре працює з будь-якими культурами й забезпечує якісну сівбу. Технологія MZURI Pro-Til дала змогу отримати суттєво вищу врожайність у зоні ризикового землеробства.

Посівний комплекс за один прохід здійснює одразу три операції – готує ідеальне насіннєве ложе у добре розпушених на 25 см углиб смугах ґрунту, висіває насіння й одразу ж під кожну насінину закладає добриво (тож не потрібен ні плуг, ні дисковий агрегат, ні передпосівний культиватор, ні звичайна сівалка, ні розкидач мінеральних добрив).

Як зазначає господар, купівля такої машини може бути на 50-100% дешевшою за вартість техніки, що є сьогодні в багатьох господарствах. Смугова технологія передбачає обробіток лише третини поля й сівби по стерні культури попередника. Тож пожнивні рештки, що залишаються в міжряддях, дають змогу краще зберегти вологу й, відповідно, сприяють отриманню кращого врожаю.

Разом із тим, протягом сезону господареві знадобиться менше пального, техніки, людських та інших ресурсів. Такий підхід до землеробства допомагає оптимізувати собівартість агровиробництва.

Як розповідав AgroTimes, технологія MZURI Pro-Till дає змогу ефективно господарювати на полі навіть в умовах дефіциту вологи й температурних аномалій.