Агрономія

Шкодочинність бавовникової совки зросла через посуху

Зазвичай кукурудзу в Глобинському районі пошкоджують гусениці бавовникової совки в межах 20% рослин. Переважно ушкодження кінчиків качанів і подекуди поверхні зерен у качані.

У 2020 році цей показник, за даними Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, дещо збільшився через посушливі умови. Внаслідок цього, ще починаючи із середини липня, качани були ледь не єдиним джерелом живлення для гусениць на тлі засихання рослини загалом, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У той же час через посушливі умови зерно в більшості качанів віддало вологу доволі швидко, в результаті чого тверде зерно вже було менш уразливим для щелеп гусениць. Унаслідок цього більшість качанів мала сліди незначного й тільки поверхневого ушкодження.

Однак за 100 км південно-східніше, у Кобеляцькому районі, ураження кукурудзи совкою було набагато потужнішим – у більшості випадків качани на кожній рослині кукурудзи мали навіть по дві гусениці.

Це свідчить про регіональну специфіку шкідника і ймовірне збільшення його шкодочинності щосухішими й щотеплішими ставатимуть вегетаційні сезони.

Нагадаємо, за вирощування кукурудзи в монокультурі є ризик отримати спалахи масового розмноження шкідників.