Агрономія

За вирощування кукурудзи в монокультурі є ризик отримати спалахи масового розмноження шкідників, - експерт

За вирощування кукурудзи в монокультурі існує ризик отримати спалахи масового розмноження стеблового кукурудзяного метелика, бавовникової совки й карантинного небезпечного шкідника західного кукурудзяного жука, який щороку все більше освоює поля України.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловила Юлія Ляска, молодший науковий співробітник Інституту захисту рослин.

Для прикладу вона навела результати своїх досліджень на Черкащині у Драбівському районі. Кукурудзи на зерно у 2017 році було посіяно на полі, де передпопередником була пшениця озима, а її попередником — соняшник. Сумарна чисельність ґрунтових шкідників становила 14,5 екз./м2, що в 3,6 раза перевищувало ЕПШ (3–5 екз./м2).

У 2018 році кукурудзу посіяли на полі, де передпопередником була кукурудза на зерно, а її попередником — пшениця яра. Сумарна чисельність дещо зменшилася внаслідок зменшення личинок хрущів і становила 12,8 екз./м2.

За сівби кукурудзи у 2019 році на полі після передпопередника пшениця яра, попередника кукурудзи на зерно сумарна чисельність збільшилася до 17,2 екз./м2, що в 4,3 раза перевищує ЕПШ.

Нагадаємо, українські фермери недобирають до 50% потенціалу урожайності сучасних гібридів кукурудзи. Також раніше було названо регіони з найбільшим поширенням кукурудзяного метелика.