Агрономія
Головне:
Агрономія

СФГ «Вікторія» розділяє живлення культур у посушливих умовах

Через нестачу вологи СФГ «Вікторія», що розташоване в зоні ризикованого землеробства, розділяє живлення культур і переходить на verti-till та strip-till.

Про це AgroTimes розповів власник СФГ «Вікторія» Віктор Кожухаренко (Одеська обл.).

«Наразі зволоження ґрунту вище середнього, для посіву достатньо, а далі будемо дивитися. Озимі майже всі перезимували добре. Перше підживлення робили місяць тому селітрою і зараз робимо друге – вносимо КАС за допомогою аплікаторів і обприскувачів», – зазначає власник господарства.

Зокрема, він зауважує, що аплікатором будуть користуватись вперше, експериментують. Придбали його для того, щоб розділити живлення культур, бо коли потрібно робити друге підживлення, земля пересихає.

Разом з тим власник розповідає, що наразі в господарстві працюють за мінімальною технологією обробітку, втім, переходять на verti-till та strip-till.

«У нас мало вологи, тому для її збереження, а також для енергозбереження переходимо на ці технології. Для накопичення вологи також боронуємо пружинними або ротаційними боронами», – додає Віктор Кожухаренко.

Нагадаємо, технологія strip-till за тривалої посухи забезпечує добрі результати. Раніше повідомлялося, весняне позакореневе підживлення озимини варто поєднати із захистом посівів.

Журнали