Агрономія

Середньорання група стиглості кукурудзи найстійкіша до пониклості качанів

Як показали результати досліджень Ерастівської дослідної станції ДУ ІЗК НААН, що скоростигліший біотип кукурудзи, то раніше спостерігається більша кількість рослин із пониклими качанами, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це явище спостерігається в разі фізіологічного дозрівання зерна, а також за пошкодження ніжки качана кукурудзяним метеликом. Цей показник має як позитивні, так і негативні властивості.

«Позитивним є те, що на пониклому качані дощові краплі не затримуються, а стікають по обгортках на землю і, як наслідок, не збільшується вологість зерна. Натомість коли ніжка качана пошкоджена кукурудзяним метеликом, то від дотику жатки до стебла або від вітру чи ваги качани можуть опадати, що, своєю чергою збільшує втрати зерна під час збирання», – зазначив Сергій Березовський, (Ерастівська дослідна станція ДУ ІЗК НААН).

Він також повідомив, що пониклість качана під час збирання гібридів кукурудзи в оптимальні строки (15 вересня) залежно від групи стиглості становила у ранньостиглої групи 29%, середньоранньої – 27,4%, середньопізньої – 18,6%, а найстійкішою до поникнення качанів виявилась середньорання група – всього 0,6%.

Затримання зі строками збирання до 5 листопада призводило до збільшення пониклості качанів у гібридів ранньостиглої групи до 29-96,1%, середньоранньої – до 0,6-7,4, середньостиглої – до 27,4-77 та середньопізньої – до 18,6-67,9%.

Раніше повідомлялося, що середньостиглі гібриди кукурудзи були цього року економічно найвигідніші.