Агрономія
Головне:
Агрономія

Рухомість цинку залежить від pH ґрунту

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Рухомість цинку зростає за низьких показників pH ґрунту, натомість у разі внесення фосфору вона знижується. 

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповіла завідувач науково-дослідної лабораторії інноваційних технологій ТОВ «Український науково-практичний центр « Інститут живлення рослин» Марія Августинович 

«За низьких показників pH рухомість цинку зростає, проте це призводить до його вилуговування у водному середовищі, а найменша його розчинність спостерігається за інтервалу pH 5,5–7,5. За умови подальшого розчинення цинк може переходити в розчин унаслідок утворення специфічних розчинних сполук — цинкатів. Рухомість цинку також знижується за внесення фосфору, що, на думку  деяких учених, призводить до утворення важкорозчинних фосфатів цинку», – зазначила дослідниця.

За узагальненими даними, переважна більшість ґрунтів мають достатню забезпеченість залізом і марганцем, але містять мало кобальту й цинку. Оскільки цинк належить до класу важких металів, його вміст у грунті потребує чіткого коригування.

«Варто зазначити, що супутником цинку практично завжди є кадмій, а вміст їх рухомих форм у ґрунті досить тісно корелюється. Недостатня кількість цього мікроелемента часто спостерігається на нейтральних і слаболужних карбонатних ґрунтах, а на кислих додаткове його внесення може бути недоцільним», – наголосила Марія Августинович.

Читайте також: Мікродобрива виводять кукурудзу зі стресу

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: