Агрономія

Мікродобрива виводять кукурудзу зі стресу

У ПрАТ «Зернопродукт МХП» для виведення кукурудзи та соняшнику зі стану стресу, особливо гербіцидного, широко використовують мікродобрива. 

Про це розповів в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer головний агроном господарства Віктор Шевчук.

«На кукурудзі по листку використовуємо цинк, сульфат магнію, карбамід. На піщаних полях також застосовуємо бор, бо він там у дефіциті. А він, у свою чергу, впливає не лише на запилення качана, що дуже важливо, а й на вуглеводний обмін. На поля, де вносили ґрунтовий гербіцид на основі ацетохлору, обов’язково додаємо до суміші марганець», – зазначив головний агроном.

Крім того в господарстві широко застосовують гумати, що містять солі гумінових і фульвокислот, вільні L-амінокислоти. Зокрема на посіви кукурудзи, листя якої синього колього, гумати вносять двічі через тиждень, оскільки, за словами Віктора Шевчука, якщо до п’ятого листка не вивести кукурудзу з цього стану, то можна втратити до 2 т/га урожаю.

Читайте також: У ПСП «Сокільча» відчули вплив мікроелементів на врожайність сільгоспкультур

«Сині листки в кукурудзи можуть бути не лише проявом дефіциту фосфору в ґрунті, а й псевдодефіциту. У ґрунті його може бути достатньо, але оскільки він малорухливий, то рослина може його спожити тільки тоді, коли кореневий волосок до нього фактично доростає. Тому для мене синє листя кукурудзи — це перш за все ознака, що є проблеми з ростом і розвитком кореневої системи, яку потрібно стимулювати», – наголосив Віктор Шевчук.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!