Рослинна діагностика дає змогу збільшити урожайність пшениці, – фермер
У господарстві «Лище», що на Волині, оптимізували живлення рослин, застосувавши рослинну діагностику та встановивши реальну потребу рослин в елементах живлення.
Про це AgroTimes розповів директор господарства Святослав Карбовський.
За його словами, удосконалену комплексну функціональну рослинну діагностику пшениці проводили на полях з різними попередниками (озимий ріпак, кукурудза і цукрові буряки), а також залежно від угноєння останніх. Результати діагностики та наступні рекомендації оцінювались і розроблялись з розрахунку одержання урожаю зерна не меншого за 7 т/га.
«У результаті у рослин пшениці, розміщеної після кукурудзи, був відмічений недостатній рівень живлення вісьмома елементами з тринадцяти, що визначались, зокрема азоту, фосфору, магнію, сірки, цинку і молібдену. Озима пшениця, що була розміщена по угноєних цукрових буряках, мала менше проблем із живленням, порівняно з неугноєними попередниками тощо», – зазначив фермер.
Поповнити нестачу елементів у господарстві вирішили, унісши комплексні добрива, що містять амінокислотну основу, яка у 2-3 рази пришвидшує процес проникнення у рослину та засвоєння фосфору. У результаті застосованої системи живлення урожайність зерна пшениці, розміщеної після кукурудзи, становила 7,6 т/га, після озимого ріпаку – 7,5 т/га, після цукрових буряків – 7,6 т/га.
Нагадаємо, внесення борних добрив підвищує стійкість кукурудзи до різких перепадів температури повітря. Раніше повідомлялося, як на урожайність сої впливають строки сівби.