Агрономія

Внесення борних добрив підвищує стійкість кукурудзи до різких перепадів температури повітря

Внесення борних добрив підвищує стійкість кукурудзи до різких перепадів температури повітря

Внесення борних добрив способом позакореневого підживлення дає змогу уникнути ускладнень за контрастних температурних умов на високих фонах азотно-фосфорного удобрення та суттєво підвищити урожайність кукурудзи.

Про це AgroTimes розповіла Яна Погромська, науковий співробітник ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» НААН.

За її словами, контрастні температурні умови в період розвитку 4-6 листків є несприятливими для кукурудзи, оскільки за підвищеного фону азотно-фосфорного удобрення вони створюють ризики браку бору.

«За контрастних температур спостерігається зниження рН чорноземного ґрунту до слабокислих і нейтральних значень, що є вкрай несприятливим для рухомості бору, та підвищення окисно-відновного потенціалу, порівнюючи з варіантами низького рівня азотно-фосфорного удобрення, де середовище ґрунту кореневмісного шару лишилося на лужному рівні», – зазначила Яна Погромська.

При цьому високий рівень фосфатів, доступні рослинам форми яких мають подібну до сполук бору структуру, формує високу конкуренцію між цими елементами й гальмує надходження бору в рослини.

Серед специфічних симптомів дефіциту бору першими проявляються гальмування і ненормальний розвиток точок росту та подальше скорочення міжвузля.

Нагадаємо, згідно з результатами дослідження, за вирощування кукурудзи в монокультурі ґрунт прогрівається повільніше.