Агрономія

Від строків внесення соломи залежить ефективність її як добрива

Строки внесення соломи в ґрунт мають дуже велике значення для отримання ефекту від цього добрива. За внесення соломи восени максимальна чисельність бактерій спостерігалася у вересні й жовтні, а навесні — максимум бактерій спостерігається в травні та червні.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це означає, що за осіннього внесення соломи первинні процеси розкладання рослинної речовини відбуваються до сівби ярих культур, до цього ж негативний вплив її як речовини з широким відношенням вуглецю до азоту не проявляється.

Тому внесення соломи навесні зазвичай буває неефективним або малоефективним. За внесення ж соломи ранньої осені ефективність її різко зростає за всіх доз і різної глибини загортання в ґрунт.

«Недоцільно приорювати й солому на добриво на ґрунтах, що мають малу біологічну активність, сильну кислотність, а також надто пересушених, адже брак вологи в ґрунті, як і її надлишок, можуть негативно впливати на розкладання органічних речовин соломи», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, WOG перетворюватиме кавову гущу на біогумус, а «Контінентал» облаштував на Львівщині майданчик для заготівлі компосту та планує зменшити використання мінеральних добрив за рахунок сидератів. Як повідомлялося, виробники амаранту запускають екологічний проєкт для покращення стану ґрунтів.