Агрономія
Головне:
Агрономія

Рання сівба озимої пшениці може призвести до масового заселення посівів шкідниками

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У вирощуванні озимої пшениці фермери часто приділяють головну увагу отриманню дружних сходів, і за наявності достатньої кількості вологи в ґрунті часто сіють у ранні терміни, що призводить до масового заселення посівів двокрилими шкідниками та значного пошкодження ними рослин.

Про це AgroTimes повідомила м.н.с. Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України Ганна Терещенко.

За її словами, внутрішньостеблових шкідників об’єднують у велику групу видів, личинки яких живуть у стеблах злаків. Найпоширенішими видами цієї групи шкідників є гессенська й шведська мухи та опоміза пшенична.

Оскільки особливості розвитку названих видів мух багато в чому подібні, захисні заходи на зернових культурах слід планувати проти цілого їх комплексу.

Розвиток злакових мух відбувається на злакових бур’янах (зокрема на пирію), а також на падалиці культурних злаків. До того ж життєздатні пупарії гессенської, шведської та пшеничної мух можуть бути на рослинних рештках і в ґрунті.

«Таким чином, біологічні особливості й спосіб життя двокрилих шкідників зернового поля вказують на можливості регулювання їх чисельності та шкодочинності за допомогою різних організаційно-господарських й агротехнічних заходів, які є складовими технології отримання високих урожаїв зерна кращої якості», – пояснила науковець.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!