Агрономія

Протистояти поширенню амброзії допоможе комплекс заходів

Протистояти амброзії, яка швидко поширюється Україною, можливо лише застосовуючи комплекс заходів. Насамперед потрібно унеможливити поповнення запасів її насіння в ґрунті й системне знищення рослин у процесі їх вегетації, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для цього території, де можуть вегетувати рослини амброзії полинолистої, мають бути засіяні або оптично щільними посівами, що швидко проєктивно затінюють поверхню ґрунту, або рослинністю, що формує щільну дернину (оптично щільний газон).

На городах, у дворах застосовувати гербіциди заборонено, проте ефективним засобом їх контролювання є механічне знищення сходів амброзії до настання цвітіння рослин, не менше як 3-4 рази за теплий період року.

Найчутливіші рослини амброзії полинолистої до дії гербіцидів на самих ранніх етапах свого органогенезу: сім’ядолі – 2-4 листки. На наступних етапах росту й розвитку чутливість рослин до дії препаратів знижується. Тому обприскувати гербіцидами бажано саме на початкових етапах їх розвитку – так радять у лабораторії гербології Інституту захисту рослин НААН.

На сходи бур’яну проявляють дію гербіциди на основі діючих речовин: 2-етилгексиловий ефір 2,4 Д, 850 г/л; 2-етилгексиловий ефір 2,4 Д, 452,42 г/л + флора сулам 6,25 г/л; 2,4 Д, 344 г/л + дікамба, 120 г/л; трифлурсульфурон – метил + ленацил, 800 г/кг.; ізоксафлютол 750 г/кг; форамсульфурон 300 г/кг + йодсульфуронметил-натрію, 20 г/к+ антидот (ізоксадифенетил) 300 г/кг.

Доцільно скористатись і можливостями гербіцидів суцільної дії на основі ізопропіламінна сіль гліфосату 360 г/л у кислотному еквіваленті.

Норми витрати гербіцидів на основі названих діючих речовин можуть бути максимальними з офіційно дозволених до застосування.

Нагадаємо, амброзія полинолиста є головним конкурентом сільгоспкультур у боротьбі за вологу.