Агрономія

Зелене і нестигле насіння амброзії здатне успішно проростати, – дослідження

Через 10 діб після початку цвітіння рослин амброзії полинолистої й опилення маточкових квіток пилком, який легко переносить вітер, майбутнє насіння рослин уже має повністю сформовані зародки.

Цю важливу особливість біології рослин такого виду бур’янів було встановлено у ході досліджень в лабораторії гербології Інституту захисту рослин НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Виявлено, що таке зелене і нестигле насіння здатне успішно проростати. Відтак поповнення запасів насіння амброзії в орному шарі ґрунту може відбуватись як стиглим насінням, так і недостиглим.

Загалом, практика контролювання амброзії полинолистої в посівах і на селітебних територіях доводить, що це справа дуже не проста. Коротка і навіть дуже ефективна кампанія знищення її сходів не дає тривалого результату. Знищені рослини бур’яну дуже швидко замінять нові молоді сходи. Адже рослини амброзії здатні кожного року формувати велику кількість насіння й створювати їх значні запаси в ґрунті.

Тому захисні заходи мають передбачати у першу чергу знищення рослин амброзії до настання фази цвітіння й унеможливлення формувати нові партії насіння.

Нагадаємо, амброзія полинолиста є головним конкурентом сільгоспкультур у боротьбі за вологу.