Агрономія

Правильне застосування біопрепаратів може давати від 50 до 100 $/га додаткового прибутку

Правильне застосування біопрепаратів може давати від 50 до 100 $/га додаткового прибутку

За правильного підходу до впровадження біопрепаратів у технологію продуктивність сільгоспкультур збільшується на понад 10%, а в середньому операційний додатковий прибуток з гектара може становити від 50 до 150 $/га. Крім того, застосування біопрепаратів дає аграріям ще низку інших переваг.

Про це розповіла заступниця голови платформиBTU Soil Health, комерційна директорка групи компаній BTU, PhD Тетяна Хоменко у ході конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?», інформує AgroTimes.

За її словами, є кілька важливих аспектів, у яких «біологія» може допомогти подолати аграріям певні виклики. По-перше, це зменшення обсягів застосування міндобрив. І хоч в Україні їх використання і так уже достатньо оптимізували, втім, це не весь потенціал. За правильного і раціонального використовувати їх можна економити від 30 до 50%, залежно від умов та технології, а також покращувати ефективність їх засвоєння, зокрема, завдяки мобілізаторам фосфору та калію.

«Також я б звернула увагу агровиробників на роботу зі стресами рослин, адже в умовах цього року всі відчули, що з цим викликом треба активно працювати. Ми провели трирічні дослідження біостимуляторів на кукурудзі і вивчали їхній вплив на гени, які відповідають за стресостійкість. Ми побачили, що в оброблених рослин ці гени зменшували свою активність, відповідно, рослина мала більший поріг стійкості. Але тут важливий час використання таких препаратів, особливо в період засухи. Дуже важливо використовувати ці препарати перед тим, як почне діяти цей чинник (стресу – ред.), тому що коли він уже активно і довго діє, то можна зробити навіть гірше»,

– зазначила Тетяна Хоменко.

І ще одне важливе питання, яке може вирішити біологізація, – це, за словами фахівчині, відновлення родючості ґрунтів. Завдяки правильному застосуванню біопрепаратів можна отримати кращий мікробіом, збільшити біорізноманіття і структуру ґрунту.

Нагадаємо, частка деградованих ґрунтів в Україні перевищує 25%.