Агрономія
Головне:
Агрономія

Поверхневий обробіток ґрунту забезпечить рослинам ріпаку озимого добрий ріст

Одним із важливих показників стану посівів ріпаку озимого, що суттєво впливає на врожай, є висота рослин у певні фази розвитку культури. У середньому за роки досліджень у фазу цвітіння ріпаку озимого найбільша висота рослин була у варіанті за поверхневого обробітку ґрунту як за мінімальної, так і за максимальної дози внесення мінеральних добрив.

Такого висновку дійшли науковці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у ході кількарічних досліджень, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Із застосуванням різноглибинного чизелювання було зафіксовано незначне збільшення висоти рослин, порівнюючи до контролю, на 3–4 см. Визначення цього показника в кінці вегетації ріпаку, перед збиранням, показало значну різницю між варіантами, що досліджували.

Так, із застосуванням полицевого обробітку ґрунту висота рослин була меншою проти варіантів без обертання скиби ґрунту на 20–22 см.

Щодо впливу на формування висоти рослин ріпаку озимого азотних добрив, то у всіх варіантах досліду внесення 200 кг діючої речовини азоту дало прибавку в рості на 30–50 см.

Співробітники інституту досліджували такі варіанти обробітку ґрунту: оранка на 20–22 см (контроль), 14–16 см і 25–27 см, поверхневий обробіток на 10–12 см, чизелювання на 14–16 см, 20–22 см і 25–27 см.

Нагадаємо, хвороби озимого ріпаку уразили до 13% посівів культури.