Агрономія

Потрібно пересівати 800 тис га озимих зернових

З огляду на стан озимих культур восени 2019 року, умови перезимівлі, результати відрощування зразків культур, прогноз погоди, очікується, що загальна площа озимих зернових культур, що вимагають пересіву або підсіву, складе, за агрометеорологічними розрахунками, близько 0,8 млн га.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінекономіки у відповідь на запит «Агро Перспективи».

У повідомленні зазначено, що стан посівів озимих на початок перезимівлі було наступним: з посіяних 7,6 млн га озимих зернових культур сходи були отримані на площі 7,3 млн га (96%), з них в доброму та задовільному стані – 6,1 млн га (84%), слабкі посіви – 1,2 млн га (16%).

Український гідрометеоцентр та обласні центри з гідрометеорології постійно проводять аналіз впливу погодних умов на перезимівлю озимих культур.

За експертними оцінками і за даними маршрутних обстежень посівів гідрометеорологічними станціями (проведені в кінці 2019), в хорошому і відмінному стані перебувають 57% площ (2018 – 56%), задовільному – 31% площ (2018 – 35%). На 12% площ посіви були слаборозвинені. Найгірше оцінювався стан озимих культур в Черкаській і Одеській областях.

Протягом зимового періоду озимі перебувала переважно в стані неглибокого зимового спокою.

У західних, південних, місцями центральних областях повноцінне відновлення вегетації зимуючих культур розпочалося в кінці другої декади лютого.

Структура посівних площ ярих культур під урожай 2020 року відповідати 2019 році, або кілька коригуватися за результатами перезимівлі озимих культур.

Довідка: озимими зерновими під урожай 2020 року в Україні засіяно 8951,8 тис га, що на 0,1% більше в порівнянні з попереднім роком.

Читайте також: На Чернігівщині тепла погода продовжує порушувати зимовий спокій озимих культур

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!