Агрономія

Посівні площі під соняшником та кукурудзою в Україні скоротяться

Посівні площі під соняшником та кукурудзою в Україні скоротяться

Наразі в Україні вже посіяли 150 тис. га ярих культур. Основні культури, які зараз висіваються – це кукурудза соя, сонях, просо, гречка, овес та цукровий буряк.

Про це повідомляють в Мінагрополітики.

«Вже бачимо, що на Херсонщині, Одещині, Миколаївщині, незважаючи ні на що, під українськими прапорами посівна розпочалася», – зазначив перший заступник яіністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він додав, що зважаючи на ситуацію в країні, очікується зменшення площ посівів високомаржинальних культур, а саме соняшнику та кукурудзи, натомість збільшаться площі посівів простіших культур у виробництві, але важливих з точки зору продовольчої безпеки. Насамперед це посіви гороху, ячменю та вівса.

«Ці культури раніше були нішеві, але вони простіші з точки зору технології, тим не менш є важливими для харчування людей. Тому буде такий зсув від експортоорієнтованих культур, до культур продовольчих, для внутрішнього споживання», – додав Тарас Висоцький.

Також він наголосив, що через повномасштабне вторгнення Україна площі посівів можуть зменшитися на 30%, що негативно відобразиться на продовольчій безпеці країн, які  імпортували  українську аграрну продукцію. Це приблизно 100 млн людей країн Північної Африки, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.

Нагадаємо, весняна посівна вже стартувала на 2% територій України. Як повідомлялося, волинські аграрії роблять ставку на ярі зернові культури.