Агрономія

Весняна посівна вже стартувала на 2% територій України

весняна посівна

Про готовність нашої держави до посівної, та де вона відбуватиметься, в ефірі марафону «Єдині новини» розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Весняна посівна вже розпочалась. Ранні ярі культури – пшеницю, овес – уже сіють. Також незабаром відбудеться висадка овочевої групи, зокрема класичного борщового набору (морква, буряк, цибуля, капуста, картопля)», – розповів Тарас Висоцький.

Наразі посівна, за словами заступника міністра, розпочалася на 2% територій, тому що в Україні тільки відійшли нічні морози. Але готовність висока.

«На всіх територіях, де не відбуваються активні бойові дії, фермери та натуральні господарства готові сіяти та садити, щоб Україна була з продовольством», – акцентував він.

«В Україні – близько 30 млн га с/г угідь. Частина з них зараз, на жаль, замінована. Але ця площа не є критичною з точки зору виконання посівної та гарантій продовольчої безпеки як Україні, так і тим державам, в які ми експортували свою продукцію», – резюмував Тарас Висоцький.

Нагадаємо, НААН розробила рекомендації щодо весняно-польових робіт в умовах війни.