Агрономія

Попри дефіцит вологи на Херсонщині відставання рослин у розвитку немає

Попри дефіцит вологи на Херсонщині відставання рослин у розвитку немає

Більшу частину другої декади травня на Херсонщині утримувалась суха та прохолодна погода. Через відсутність ефективних опадів агрометеорологічні умови для росту і розвитку ярих культур та достигання озимих культур складались незадовільно. Та попри дефіцит вологи та прохолодну погоду, відставання у фазовому розвитку у рослин не спостерігалося.

Про це інформує Херсонський обласний центр з гідромереорології.

Умови для накопичення вологи в ґрунті залишались вкрай несприятливими. Зниження вологозапасів під озимою пшеницею у метровому шарі ґрунту нижче 25 мм в період колосіння-молочна стиглість погіршує стан посівів, призводить до щуплості зерна.

Запаси продуктивної вологи станом на 18 травня на заході та півночі області під озимими культурами (озима пшениця, озимий ріпак) в орному шарі ґрунту 0-20 см були незадовільними – 5-10 мм, в метровому шарі ґрунту знизились до низького рівня – 13-39 мм.

Під ярими культурами (ярий ячмінь, соняшник) вологозапаси в орному шарі ґрунту 0-20 см та метровому шарі відповідали задовільним показникам – 15-19 мм та 78-112 мм відповідно.

Нагадаємо, друга декада травня була однією з найсухіших за останні 30 років.