Агрономія

Друга декада травня була однією з найсухіших за останні 30 років

Друга декада травня була однією з найсухіших за останні 30 років

У першій декаді травня в Україні переважала прохолодна, часом холодна для середини травня, суха та вітряна погода. На більшій частині території країни відмічалися заморозки на поверхні ґрунту, висоті 2 см та у повітрі. Як і перша декада травня, друга виявилася однією з найсухіших за останні 30 років.

Про це інформує Укргідрометцентр.

Внаслідок відсутності ефективних опадів у травні відбувалося зменшення запасів продуктивної вологи в усіх шарах ґрунту під усіма культурами.

У південних областях та прилеглих районах центральних і східних областей тривала ґрунтова засуха (запаси вологи в метровому шарі ґрунту понизилися до 50 мм і менше).

Відсутність достатньої кількості вологи та обмежене тепло обумовлювали затримку утворення сходів пізніх теплолюбних культур, створювала малосприятливі умови для початкової вегетації технічних культур, які вже утворили сходи.

Заморозки різної тривалості та інтенсивності, які спостерігалися у першій та другій декадах травня, завдали пошкоджень плодовим, плодово-ягідним, городнім, баштанним культурам, сходам теплолюбних культур.