Агрономія

Попелиці заселяють до 70% сходів озимого ріпаку на Дніпропетровщині

Сходи озимого ріпаку на Дніпропетровщині масово заселяють шкідники: ріпаковий пильщик, ріпаковий листоїд, попелиці, капустяна іль та ріпаковий білан.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.  

Найбільші площі заселяють попелиці – до 70% посівів за середньої чисельності 1 кол./росл. і заселенні 2% рослин.

Триває також шкодочинність несправжніх гусениць ріпакового пильщика на посівах озимого ріпаку. Він заселяє 40% обстежених площ посівів і пошкодив до 4% рослин. За віковим складом несправжні гусениці ІІІ віку становили 85%, ІУ – 15%.

Також розпочалось відкладання яєць ріпаковим листоїдом, які і залишаться на зимівлю. Шкідник заселяє 36% обстежених площ посівів озимого ріпаку і пошкодив до 1% рослин у слабкому ступені.

Триває доживлення гусениць капустяної молі та спостерігається залялькування гусениць ІІІ віку. Заселено 57% обстежених площ посівів за середньої чисельності 1 гус./рослину при заселенні 2% рослин. За віковим складом гусениці ІІ віку становлять 31%, ІІІ – 69%.

Крім того, гусениці ріпакового білана виявлені на 45% обстежених площ посівів озимого ріпаку. Середня чисельність становила 1 гус./рослину при заселенні 1,5% рослин. Віковий склад гусениць: ІІІ – 70%, ІУ – 30%.