Агрономія
Головне:
Агрономія

Погодні умови в Україні несприятливі для сівби та росту озимих

Погодні умови в Україні несприятливі для сівби та росту озимих

За оцінками агрометеорологів, станом на кінець вересня близько 50% площ в Україні залишалися у стані засухи. 

Загалом протягом третьої декади вересня на всій території України утримувалися несприятливі агрометеорологічні умови для сівби та початкового росту озимих культур внаслідок повітряно-ґрунтової засухи, повідомили в Укргідрометцентрі.

У центральних та південних областях сумарна кількість опадів як за декаду, так і за місяць була недостатньою для припинення засухи. Верхні шари ґрунту залишалися сухими до кінця місяця. 

Опади були відсутні на території Полтавської, Черкаської областей та прилеглих районів інших областей, більшості районів південних областей упродовж вересня запаси продуктивної вологи у шарі 0-10 см на площах, призначених під сівбу озимих культур, та на вже засіяних площах.

Водночас із дощами ситуація покращилась на тих територіях, де їхня кількість складала 15-20 мм і більше. Зокрема, це західні, північні, північно-східні області, де відбулося припинення ґрунтової засухи. 

На цих територіях опади зволожили верхні шари ґрунту, відповідно, покращилися умови для проростання зерна та формування сходів озимини на вже засіяних площах.

Раніше повідомлялось, що погодні умови відтягують сівбу озимих у Чернівецькій області.

У компанії «Агросетон» (Львівська область) сівбу озимої пшениці також відтермінувала нестача вологи.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали